logo
Infolinia: (+48) 513 300 800
Szanowny Użytkowniku
Począwszy od 1 lutego 2024 roku możliwość korzystania z serwisu Pozyczkolandia.pl wymagać
będzie od wszystkich jego użytkowników wnoszenia miesięcznej opłaty abonamentowej w wysokości 49 złotych.
Bez wnoszenia abonamentu nadal zachowasz dostęp do swoich otwartych i zamkniętych wniosków oraz do swojej historii pożyczek.
Wprowadzenie abonamentu ma na celu umożliwienie rozbudowę serwisu oraz poprawę jakości jego obsługi.
Weź pożyczkę
FAQ: Pytania i odpowiedzi
Czym jest Pożyczkolandia.pl?

- Pożyczkolandia.pl jest serwisem pożyczek społecznościowych, który zrzesza użytkowników pragnących zaciągnąć pożyczkę jak i tych, którzy chcą zainwestować swoje pieniądze.

Jak założyć konto na portalu Pożyczkolandia.pl?

- Aby założyć konto na portalu Pożyczkolandia.pl należy dokonać rejestracji, podając przy tym swoje dane personalne oraz dokonać niezbędnej weryfikacji (dowód osobisty, konto bankowe, numer telefonu)

Kto może zostać użytkownikiem serwisu?

- Aby zostać użytkownikiem portalu Pożyczkolandia.pl należy dokonać rejestracji w serwisie. Użytkownikiem serwisu może zostać osoba fizyczna, która ukończyła 18 rok życia. Osoby prowadzące jednoosobową działalność mogą rejestrować się jako osoby fizyczne. Natomiast podmioty prawne, czyli spółki z ograniczoną odpowiedzialnością lub spółki akcyjne – mogą być jedynie Pożyczkodawcami. Każdy Użytkownik musi posiadać konto bankowe założone na swoje dane.

Jak mam zweryfikować swoje konto?

Aby w pełni zweryfikować konto należy:
1. Zarejestrować się
2. Aktywować konto za pomocą e-maila, którego otrzymał/a Pan/i na swoją pocztę
3. Dokonać wyboru typu konta i uzupełnić swoje dane personalne
4. Wejść w zakładkę „Moje konto” -> „Weryfikacje”
5. Dokonać weryfikacji numeru konta bankowego (podać numer konta które chcemy zweryfikować a następnie, w celu potwierdzenia, dokonać przelewu 4zł na wskazany nr konta bankowego)
6. Wejść w zakładkę „Subkonto” i dokonać zakupu punktów (zamiennych na portalu na ZŁ)
7. Wrócić do zakładki „Weryfikacje”
8. Kolejno weryfikować
• numer telefonu (na którego przychodzi sms z kodem weryfikacyjnym),
• dowód osobisty (poprzez wysłanie skanu obu stron dokumentu).
9. Czekać na akceptację i potwierdzenie danych z naszej strony

Czy aby zacząć korzystać z serwisu muszę wykonać weryfikację?

- Tak, Użytkownicy chcący za pomocą Serwisu zaciągać pożyczki lub inwestować muszą dokonać weryfikacji zgodnie z Regulaminem. Dokładamy starań, aby weryfikacje zostały wykonane należycie i starannie.

W jakim celu przeprowadza się weryfikację?

- Weryfikacja przeprowadzana jest w celu zwiększenia bezpieczeństwa. Dla użytkowników, którzy niedawno dołączyli do społeczności serwisu Pożyczkolandia.pl - weryfikacja jest idealnym sposobem do zbudowania pozytywnego wizerunku swojej osoby.

Czy moje dane są bezpieczne?

- Dane użytkowników naszego portalu są chronione na podstawie ustawy o ochronie danych osobowych (art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 r, tekst jedn. Dz. U. z 2002 r., nr 101, poz. 926, z późn. zm.). Państwa danych potrzebujemy wyłącznie w celach związanych z działalnością Serwisu, opisaną w Regulaminie. Każdy użytkownik natomiast ma dostęp do swoich danych, a także możliwość ich poprawiania (art. 32 ustawy o ochronie danych osobowych).

Co się stanie jeśli nie spłacę pożyczki w ustalonym terminie?

- W momencie niewywiązania się ze spłatą pożyczki i przez czas, który określa odpowiednia ustawa, dane Użytkownika możemy przekazać do Biur Informacji Gospodarczej. Szczegóły dotyczące postępowania w wypadku niespłacania pożyczki w ustalonym terminie znajdują się w Regulaminie.

Co to jest Czarna Lista i kiedy się mogę na niej znaleźć?

- Na Czarną Listę trafia użytkownik wtedy, gdy podał on nieprawdziwe dane o zadłużeniu poza serwisem Pożyczkolandia.pl, niepoprawne dane o zadłużeniach oraz kontach użytkownika lub gdy usiłował korzystać z serwisu używając więcej niż jednego konta użytkownika. Jednak w momencie zablokowania konta i wpisania go na Czarną Listę, nie ulega zablokowaniu możliwość spłaty zobowiązań użytkownika względem serwisu i innych użytkowników.

Co powinienem zrobić gdy jestem zainteresowany uzyskaniem pożyczki?

- Za pomocą strony: https:/pozyczkolandia.pl/wez_pozyczke.html Pożyczkobiorca wystawia ogłoszenie z wnioskiem o pożyczkę. Przez okres 30 dni kalendarzowych od złożenia wniosku zainteresowani Pożyczkodawcy mogą składać swoje oferty. W wypadku, gdy w ciągu tego czasu Pożyczkobiorcy nie zostanie złożona żadna oferta lub użytkownik nie posiada na swoim koncie wystarczających środków, które pokryłyby wynagrodzenie Serwisu, wniosek zamyka się jako zakończony niepowodzeniem.

Co mogę zyskać zostając Waszym użytkownikiem?

- Przede wszystkim nie musisz wychodzić z domu, aby cokolwiek zrobić. Będąc naszym użytkownikiem możesz starać się o pożyczki na warunkach, które sam ustalisz. Możesz również zostać inwestorem i zarabiać nawet do 26% rocznie na każdej pożyczce.

Zarejestrowałam się. Jak mam aktywować konto?

- Aby aktywować swoje konto należy kliknąć w link aktywacyjny, który został wysłany
na e-maila podanego przez Panią przy rejestracji. Jeżeli linku nie ma w zakładce „odebrane”, należy sprawdzić czy nie został on umieszczony w folderze SPAM. W razie problemów prosimy o kontakt.

Czy aby zacząć korzystać z serwisu muszę wykonać weryfikację?

- Tak, Użytkownicy chcący za pomocą Serwisu zaciągać pożyczki lub inwestować muszą dokonać weryfikacji zgodnie z Regulaminem. Dokładamy starań, aby weryfikacje zostały wykonane należycie i starannie.

Dokonałem weryfikacji konta, jestem gotowy do zaciągnięcia pożyczki. W jaki sposób mam to zrobić?

- Pożyczkobiorca zainteresowany uzyskaniem pożyczki gotówkowej wystawia ogłoszenie z wnioskiem o pożyczkę za pomocą strony https://pożyczkolandia.pl/wez_pozyczke. Ogłoszenie jest otwarte przez okres 30 dni kalendarzowych. W tym czasie zainteresowani Pożyczkodawcy mogą składać swoje oferty. Szczegółową odpowiedź na pytanie znajdzie Pan w § 10 naszego Regulaminu.

Wiem, że nie zdążę ze spłatą pożyczki w ustalonym terminie. Co powinienem wtedy zrobić?

- Każdy Pożyczkobiorca ma prawo do wysłania Pożyczkodawcy zapytania z ofertą przedłużenia okresu spłaty pożyczki (zawarcia aneksu). W sytuacji, gdy Pożyczkodawca wyrazi zgodę na przedłużenie pożyczki, Pożyczkobiorca w ciągu 48 godzin musi przekazać Pożyczkodawcy koszty otrzymania pożyczki (tzw. Bonus) + odsetki z pierwszego terminu. W przypadku odmowy Pożyczkodawcy na reinwestowanie pożyczki, Pożyczkobiorca zobowiązany jest do spłaty pożyczki w pierwotnie ustalonym terminie.


Jeżeli masz jakieś pytania na które nie znalazłeś odpowiedzi w dziale FAQ, skontaktuj się z nami za pomocą zakładki ‘Twoja sugestia’ bądź poprzez forum pomocy serwisu Pożyczkolandia.pl. Dołożymy wszelkich starań, abyś otrzymał odpowiedź w jak najkrótszym czasie.